O nas

Profi-Parkiet Sp. z o.o. to firma rodzinna, założona przez Wojciecha Stanisławskiego 30 września 1992 roku. Na początku swojej działalności zajmowała się wyłącznie układaniem parkietów, korzystając przy tym z materiałów najwyższej jakości. Wkrótce pojawił się pomysł zaopatrywania w kleje i lakiery innych firm parkieciarskich, który okazał się pomysłem trafionym „w dziesiątkę”, gdyż w tym okresie na rynku polskim nie istniała żadna inna firma dostarczająca nowoczesne materiały parkieciarskie. Z tego względu Wojciech Stanisławski postrzegany jest jako pionier w tej dziedzinie.

W roku 1996 firma zajmuje się wyłącznie dystrybucją chemii, maszyn oraz pozostałych akcesoriów do parkietu, jak również sprzedażą drewna. Mimo, iż w latach 90-tych sprzedaż materiałów wysokiej jakości natrafiała na barierę cenową, w miarę upływu lat bariera ta sukcesywnie malała. Zaczęto zwracać większą uwagę na jakość produktu, a nie wyłącznie na cenę. Nowe, zaawansowane technologicznie produkty wymusiły także konieczność wdrożenia w Polsce umiejętności praktycznych, czemu Wojciech Stanisławski oraz jego syn Grzegorz poświęcili wiele czasu i wysiłku organizując liczne szkolenia dla wykonawców oraz służąc profesjonalnym doradztwem technicznym.

W ciągu 25 lat działalności Profi-Parkiet nawiązał współpracę z wieloma renomowanymi, zagranicznymi producentami chemii do parkietu. Obecnie głównymi partnerami handlowymi firmy są topowi europejscy producenci o światowym zasięgu m.in. niemiecka firma Berger-Seidle GmbH, czy włoska firma Chimiver Panseri S.p.A. Z biegiem czasu Profi-Parkiet wzbogacił swoją ofertę o niemieckie urządzenia pomiarowe firmy GANN, materiały ścierne SIA i 3M, gwoździarki Primatech, czy duńskie oleje firmy Woca. Profi-Parkiet jest również wyłącznym przedstawicielem oraz autoryzowanym serwisem uznanych na całym świecie maszyn szlifierskich firmy Eugen Lägler GmbH.

Po latach ciężkiej pracy i harmonijnej współpracy z partnerami handlowymi Profi-Parkiet może jedynie cieszyć się, że historia miała taki, a nie inny bieg. Mając na względzie przede wszystkim zadowolenie Klienta, w dalszym ciągu stawia na rozwój, oferowanie szerokiej gamy produktów o najlepszym stosunku jakości do ceny oraz pragnie służyć doradztwem technicznym wykonawcom, szczególnie, że polski Klient z roku na rok staje się coraz bardziej wymagający.